02011J0R3ZBSTR
DigiKey Part Number
478-9717-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9717-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9717-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02011J0R3ZBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.3PF 100V 0201
Detailed Description
0.3 pF Thin Film Capacitor 100 V 0201 (0603 Metric)
Category
Voltage - Rated
100 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.3 pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance
±0.01pF
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)