02011J0R3ZBSTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 02011J0R3ZBSTR |
Description | CAP THIN FILM 0.3PF 100V 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.3 pF Thin Film Capacitor 100 V 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Rated 100 V |
Manufacturer KYOCERA AVX | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Features RF, High Q, Low Loss |
Capacitance 0.3 pF | Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) |
Tolerance ±0.01pF | Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm) |