C1210C105J3RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1210C105J3RACTU |
Description | CAP CER 1UF 25V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1210C105J3RACTU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.067" (1.70mm) |