FI-RE51S-VF-R1300
FI-RE51S-VF-R1300
FI-RE51S-VF-R1300
DigiKey Part Number
670-2149-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2149-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2149-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-RE51S-VF-R1300
Description
CONN RCPT 51POS 0.02 GOLD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position Receptacle Connector 0.020" (0.50mm) Surface Mount Gold
Insulation Height
0.183" (4.65mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Female Blade Socket
Mated Stacking Heights
10.1mm, 16.1mm
Current Rating (Amps)
0.8A per Contact