FI-RE51S-HF-R1500
FI-RE51S-HF-R1500
FI-RE51S-HF-R1500
DigiKey Part Number
670-1206-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-1206-1-ND - Cut Tape (CT)
670-1206-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-RE51S-HF-R1500
Description
CONN RCPT 51P 0.02 GOLD SMD R/A
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position Receptacle Connector 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle Gold
Category
Termination
Insulation Height
0.148" (3.75mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Current Rating (Amps)
0.8A per Contact