MS3126F12-10P
DigiKey Part Number
IMS3126F12-10P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3126F12-10P
Description
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
10
Features
Strain Relief
Shell Size - Insert
12-10
Current Rating (Amps)
7.5A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C