MS3116F12-10P
DigiKey Part Number
1200-1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3116F12-10P
Description
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Features
Strain Relief
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C