MS3116E12-10S
DigiKey Part Number
1200-1016-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3116E12-10S
Description
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
Features
Backshell
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C