MS3116E12-10P
DigiKey Part Number
IMS3116E12-10P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3116E12-10P
Description
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Features
Backshell
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C