Image for MDM-51SL39P is not available
MDM-51SL39P
DigiKey Part Number
MDM-51SL39P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-51SL39P
Description
CONN MICRO-D RCPT 51POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Termination
Wire Leads
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C