MDM-51SCBRP
MDM-51SCBRP
MDM-51SCBRP
DigiKey Part Number
1003-1306-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-51SCBRP
Description
CONN MICRO-D RCPT 51POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
5
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C