MDM-37SSP
DigiKey Part Number
MDM-37SSP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37SSP
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C