Image for MDM-37PSM5 is not available
MDM-37PSM5
DigiKey Part Number
1003-MDM-37PSM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37PSM5
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C