BSO150N03MDGXUMA1
DigiKey Part Number
BSO150N03MDGXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSO150N03MDGXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSO150N03MDGXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSO150N03MDGXUMA1
Description
MOSFET 2N-CH 30V 8A 8DSO
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 30V 8A 1.4W Surface Mount PG-DSO-8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BSO150N03MDGXUMA1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
15mOhm @ 9.3A, 10V
Manufacturer
Infineon Technologies
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
17nC @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1300pF @ 15V
Part Status
Last Time Buy
Power - Max
1.4W
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Supplier Device Package
PG-DSO-8
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
8A