21003-070E
DigiKey Part Number
5378-21003-070ETR-ND - Tape & Reel (TR)
5378-21003-070ECT-ND - Cut Tape (CT)
5378-21003-070EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21003-070E
Description
NOVASTACK 35-HDH PLUG 70P
Detailed Description
70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Category
Pitch
0.014" (0.35mm)
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
1.5mm
Number of Positions
70
Height Above Board
0.057" (1.45mm)