M80-4652005
M80-4652005
Harwin’s Company Overview
M80-4652005
DigiKey Part Number
952-2370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4652005
Description
CONN RCPT 20POS CRIMP 22AWG GOLD
Detailed Description
20 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
EDA/CAD Models
M80-4652005 Models
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Harwin Inc.
Fastening Type
Screw Lock
Wire Gauge
22 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key, Potting Wall
Pitch
0.079" (2.00mm)
Color
Black
Number of Rows
2
Base Product Number
Row Spacing
0.079" (2.00mm)