M80-4612005
M80-4612005
Harwin’s Company Overview
M80-4612005
DigiKey Part Number
952-1035-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4612005
Description
CONN RCPT 20POS CRIMP 24-28AWG
Detailed Description
20 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 24-28 AWG
EDA/CAD Models
M80-4612005 Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge
24-28 AWG
Features
Jackscrews
Pitch
0.079" (2.00mm)