M50-3301742
M50-3301742
Harwin’s Company Overview
M50-3301742
DigiKey Part Number
952-2563-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-3301742
Description
CONN RCPT 34POS IDC 30AWG GOLD
Detailed Description
34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
EDA/CAD Models
M50-3301742 Models
Category
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
34
Pitch
0.050" (1.27mm)