16MLSW040090125
DigiKey Part Number
RPC9759-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
16MLSW040090125
Description
WASHER SEALING M4 NYLON
Detailed Description
M4 Sealing Washer 0.049" (1.25mm) Thick Nylon
EDA/CAD Models
16MLSW040090125 Models
Category
Thread/Screw/Hole Size
M4
Diameter - Inside
0.163" (4.15mm)
Series
Diameter - Outside
0.354" (9.00mm)
Thickness
0.049" (1.25mm)