16MLSW030070070
DigiKey Part Number
RPC9790-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
16MLSW030070070
Description
WASHER SEALING M3 NYLON
Detailed Description
M3 Sealing Washer 0.055" (1.40mm) Thick Nylon
EDA/CAD Models
16MLSW030070070 Models
Category
Thread/Screw/Hole Size
M3
Diameter - Inside
0.122" (3.10mm)
Series
Diameter - Outside
0.276" (7.00mm)
Thickness
0.055" (1.40mm)