EA EDIPTFT43-ATC_View2
Experience where and how these TFT, OLED, and LCD displays are created
EA EDIPTFT43-ATC
DigiKey Part Number
1481-1238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA EDIPTFT43-ATC
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, RS-232, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Viewing Area
98.70mm W x 57.50mm H