CMLB063T-6R8MS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 121
Datasheet
Similar
CODACA
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 1.448
6.8 µH Shielded Inductor 4.7 A 48mOhm Max Nonstandard
CMLB063T-6R8MS
DigiKey Part Number
CMLB063T-6R8MS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMLB063T-6R8MS
Description
FIXED IND 6.8UH 4.7A 48 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
48mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
5A