CD19FD331FO3
DigiKey Part Number
CD19FD331FO3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD19FD331FO3
Description
CAP MICA 330PF 1% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Capacitance
330 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)