CD15FD111FO3F
DigiKey Part Number
CD15FD111FO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD15FD111FO3F
Description
CAP MICA 110PF 1% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
110 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.370" (9.40mm)