CD15FD151FO3F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 100
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
JustRadios - Capacitors and Resistors
In Stock: 150
Datasheet
150 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CD15FD151FO3F
DigiKey Part Number
338-2977-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD15FD151FO3F
Description
CAP MICA 150PF 1% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
150 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.370" (9.40mm)