14292-18PG-3ES is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 14292-18PG-3ES is not available
14292-18PG-3ES
DigiKey Part Number
14292-18PG-3ES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14292-18PG-3ES
Description
CONN RCPT MALE 18POS GOLD SOLDER
Detailed Description
18 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
14292-18PG-3ES Models
Number of Positions
18
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C