14281-20PG-3ES is available for purchase but is not normally stocked.
Conxall/Switchcraft
In Stock: 68
In Stock: 0
Image for 14281-20PG-3ES is not available
14281-20PG-3ES
DigiKey Part Number
14281-20PG-3ES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14281-20PG-3ES
Description
CONN RCPT MALE 20POS GOLD SOLDER
Detailed Description
20 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
14281-20PG-3ES Models
Number of Positions
20
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C