HY25R58E22V155RN is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 128
Datasheet
New Product
1.5 F (EDLC) Supercapacitor 5.5 V Radial, Can 180mOhm 1000 Hrs @ 85°C
HY25R58E22V155RN
DigiKey Part Number
5450-HY25R58E22V155RN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HY25R58E22V155RN
Description
SMALL CYLINDRICAL CELL SUPERCAPA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer
CAP-XX
Termination
PC Pins
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tray
Package / Case
Radial, Can
Part Status
Active
Lead Spacing
0.472" (12.00mm)
Capacitance
1.5 F
Size / Dimension
0.669" L x 0.335" W (17.00mm x 8.50mm)
Tolerance
-10%, +30%
Height - Seated (Max)
0.945" (24.00mm)
Voltage - Rated
5.5 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm