H3AAS-1006M
DigiKey Part Number
H3AAS-1006M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3AAS-1006M
Description
IDC CBL - HHSC10S/AE10M/HHSC10S
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Tin
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)