ADF25A-KG-TASB5
ADF25A-KG-TASB5
ADF25A-KG-TASB5
DigiKey Part Number
AE10936-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADF25A-KG-TASB5
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
1A
Number of Positions
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Voltage Rating
250V