Image for KB500B18AL is not available
KB500B18AL
DigiKey Part Number
KB500B18AL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KB500B18AL
Description
KNOB KNURLED 0.125" METAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Knurled, Straight Knob 0.125" (3.18mm) Shaft with Line on Top Metal Black
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Diameter
0.500" (12.70mm)
Manufacturer
APEM Inc.
Height
0.791" (20.10mm)
Series
Indicator
Line on Top
Packaging
Bulk
Material
Metal
Part Status
Active
Color
Black
Style
Cylindrical
Features
6-32 Set Screw (2)
Type
Knurled, Straight
Base Product Number
Shaft Size
0.125" (3.18mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
KNOB KNURLED 0.125" METAL