MSAS-12PFFP-SF8001
DigiKey Part Number
MSAS-12PFFP-SF8001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAS-12PFFP-SF8001
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder
Number of Positions
12
Shielding
Shell Size - Insert
M12-12
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C