RF12-05A-T-00-50-G-T/R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 682
Datasheet
Image for RF12-05A-T-00-50-G-T/R is not available
RF12-05A-T-00-50-G-T/R
DigiKey Part Number
2057-RF12-05A-T-00-50-G-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF12-05A-T-00-50-G-T/R
Description
MMCX JACK STR PCB 50 6GHZ BRS BO
Detailed Description
MMCX Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Board Edge, Cutout; Surface Mount Solder
Category
Frequency - Max
6 GHz
Series
Features
Code A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Housing Color
White
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Style
Body Material
Brass
Connector Type
Jack, Female Socket
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Mounting Type
Board Edge, Cutout; Surface Mount
Voltage Rating
170 V