SQP500JB-0R33
DigiKey Part Number
0.33W-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP500JB-0R33
Description
RES 0.33 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
330 mOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
EDA/CAD Models
SQP500JB-0R33 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.374" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)