SMAJ54CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
87.1V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ54CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ54CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ54CA/TR13
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V