RSF100JB-73-47K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1.506
Datasheet
Upgrade
In Stock: 65.954
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
47 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSF100JB-73-47K
DigiKey Part Number
13-RSF100JB-73-47K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JB-73-47K
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSF100JB-73-47K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)