CFR-50JR-52-2K4 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFR-50JR-52-2K4 |
Description | RES 2.4K OHM 5% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.4 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm) |