CFR-50JR-52-2K4
DigiKey Part Number
13-CFR-50JR-52-2K4TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CFR-50JR-52-2K4CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-50JR-52-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
2.4 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)