CFR-50JB-52-510R
DigiKey Part Number
13-CFR-50JB-52-510R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-50JB-52-510R
Description
RES 510 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
510 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CFR-50JB-52-510R Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)