JTF1024D15
DigiKey Part Number
1470-2090-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JTF1024D15
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 330mA, 330mA 9V - 36V Input
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.6 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
87%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
9V
Package / Case
24-DIP Module, 9 Leads
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Enable, Active High
Voltage - Output 2
-15V
Standard Number
Current - Output (Max)
330mA, 330mA