JHM1512S15
DigiKey Part Number
1470-2817-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JHM1512S15
Description
DC DC CONVERTER 15V 15W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 1A 9V - 18V Input
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
4 kV
Features
OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
86%
Voltage - Input (Min)
9V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Max)
18V
Size / Dimension
1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
1A