JCE0612S15
DigiKey Part Number
1470-1927-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JCE0612S15
Description
DC DC CONVERTER 15V 6W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 400mA 9V - 18V Input
Category
Power (Watts)
6 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
84%
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
9V
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Voltage - Input (Max)
18V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.41" H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm)
Current - Output (Max)
400mA