JCB0324D15
DigiKey Part Number
1470-1815-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JCB0324D15
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 100mA, 100mA 18V - 36V Input
EDA/CAD Models
JCB0324D15 Models
Category
Current - Output (Max)
100mA, 100mA
Mfr
Power (Watts)
3 W
Series
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Number of Outputs
2
Efficiency
80%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)