CCB200PS24
DigiKey Part Number
1470-4404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCB200PS24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 199W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
95%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.43" H (127.0mm x 76.2mm x 36.3mm)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
8.3 A