SKV4545225-CU
SKV4545225-CU
SKV4545225-CU
DigiKey Part Number
345-2026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SKV4545225-CU
Description
COPPER HEATSINK 45X44X22.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Copper Top Mount, Skived
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SKV4545225-CU Models
Category
Length
1.732" (44.00mm)
Mfr
Width
1.772" (45.00mm)
Series
Fin Height
0.886" (22.50mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.65°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
8.00°C/W