HSF-50-25-Y-F
DigiKey Part Number
345-1620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSF-50-25-Y-F
Description
FANSINK 5VDC 50X50X24.5MM
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Alloy Top Mount
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
1.969" (50.00mm)
Series
Width
1.969" (50.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.965" (24.50mm)
Part Status
Obsolete
Thermal Resistance @ Natural
0.91°C/W