960-27-12-D-AB-0
DigiKey Part Number
345-1807-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-27-12-D-AB-0
Description
HEATSINK 27X12MM DIA PUSH PIN
EDA/CAD Models
960-27-12-D-AB-0 Models
Length
1.063" (27.00mm)
Series
Width
1.063" (27.00mm)
Fin Height
0.472" (12.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.70°C/W @ 200 LFM