960-19-33-D-AB-0
DigiKey Part Number
345-1762-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-19-33-D-AB-0
Description
HEATSINK 19X33MM DIA PUSH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
960-19-33-D-AB-0 Models
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
0.748" (19.00mm)
Series
Width
0.748" (19.00mm)
Packaging
Box
Fin Height
1.299" (33.00mm)