634-15ABPE
634-15ABPE
634-15ABPE
DigiKey Part Number
345-1129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
634-15ABPE
Description
HEATSINK SLIM VERT BLACK TO-220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220 Aluminum 3.0W @ 50°C Board Level, Vertical
Category
Length
1.500" (38.10mm)
Mfr
Width
0.640" (16.26mm)
Series
Fin Height
0.640" (16.26mm)
Packaging
Box
Power Dissipation @ Temperature Rise
3.0W @ 50°C
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.00°C/W @ 300 LFM
Type
Board Level, Vertical
Thermal Resistance @ Natural
50.00°C/W