625-25ABT4E
625-25ABT4E
625-25ABT4E
DigiKey Part Number
345-1109-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
625-25ABT4E
Description
HEATSINK CPU 25MM SQ W/DBL TAPE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
0.984" (25.00mm)
Series
Width
0.984" (25.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.250" (6.35mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
12.00°C/W @ 500 LFM